Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa „Savu keliu“

 

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras 2017-06-16 pasirašė sutartį dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programos „Savu keliu“ įgyvendinimo gimnazijoje.

Programos tikslas – įgalinti gimnazijos bendruomenę mažinti mokinių  psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką ir skatinti apsauginių veiksnių formavimąsi. Šia programa siekiama ugdyti  asmenį, motyvuotą sveikai gyventi, nevartoti alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų; gebanti atsispirti neigiamiems gyvenimo reiškiniams.

Prevencinės programos  „Savu keliu“   įgyvendinimo metu Centro specialistai vedė  mokymus  apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją atrinktiems gimnazijos specialistams ir bendruomenės nariams. Juose dalyvavo 2 – 12  klasių   auklėtojai (41),  švietimo pagalbos specialistai (3).

Vykdant projektą,  tėvams pravesti septyni užsiėmimai šiomis temomis: „Tėvų įtaka  paauglių elgesiui ir šeimos taisyklės“, „ Kaip su vaikais kalbėtis apie rūkymą, alkoholio ir narkotikų vartojimą“, „Kaip atsispirti paauglių manipuliacijoms, atsikalbinėjimams ir išsisukinėjimams“, „ Kaip kalbėtis apie problemas – kvietimas bendradarbiauti“, „Bendradarbiavimas ir koalicijų sudarymas“. Užsiėmimus vedė gimnazijos psichologė Vidutė Ališauskaitė ir sveikatos priežiūros specialistė Viktorija Ališauskienė. Užsiėmimus lankė 12 tėvų,  jiems mokymai patiko, buvo naudingi.

Štai keletas atsiliepimų:

„Labai džiaugiausi, jog vyko tokia programa, kad galėjau dalyvauti paskaitose. Daug įdomių dalykų sužinojau apie paauglių elgesio subtilybes, priklausomybes nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų. Taip pat tėvai pasidalino savo patirtimis. Buvo naudinga sužinoti, kaip paaugliai elgiasi skirtingose situacijose, ką mąsto, galvoja. Labai norėčiau, kad tokių paskaitų būtų kuo daugiau. Ačiū.“

„Paskaitos „Savo keliu“ buvo labai naudingos, sužinojau daug naujo ne tik apie bendraujant daromas klaidas, bet kaip jas taisyti. Didelė nauda pabendrauti su kitais tėvais, pasidalinti patirtimi, išgirsti psichologo komentarus. Praktinės užduotys  leido net „perlipti per save“, nes teko atvirai pasipasakoti, dalintis. Labai labai naudingos paskaitos. Didelis ačiū. Rekomenduočiau kitiems.“

Informaciją paruošė psichologė Vidutė Ališauskaitė

Atnaujinta: 2022-05-09
  • Elektroninis dienynas
Pamokų laikas
Pertrauka
  • 1. 08.00 - 08.45
  • 2. 08.55 - 09.40
  • 3. 09.50 - 10.35
  • 4. 10.55 - 11.40
  • 5. 12.05 - 12.50
  • 6. 13:00 - 13.45
  • 7. 13.55 - 14.40
  • 8. 14.50 - 15.35
Atkurtai Lietuvai 100
Sveika mokykla