Erasmus+ projektas “The Euro-School Reporters“

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija dalyvauja Erasmus+ mokyklinio ugdymo strateginės partnerystės 2015-2017 (liet. „Europos mokyklos reporteriai”).  Projekto tikslas – skatinti mokytojų bei mokinių tobulėjimą, visapusišką mokymąsi, mokytojų atvirumą naujovėms siekiant kiekvieno mokinio asmeninės pažangos. Tikslui įgyvendinti pasirinktos kelios tobulinimosi sritys: IT – naujos technologijos – skaitmeninis raštingumas, užsienio kalbų mokymas ir mokymasis. Projekto dalyviai, dalindamiesi savo profesine patirtimi su kolegomis, didina pasitikėjimą savimi, remia iniciatyvas, bendradarbiauja su socialiniais ir užsienio partneriais. Projekte dalyvauja keturios šalys: Ispanija, Graikija, Slovakija ir Lietuva. Mokinių amžius iki 12 metų. Pagrindinė projekto kalba – anglų kalba. Rezultatas  – 4 elektroninio laikraščio numeriai.

Mokiniai įtraukti į kūrybos procesą. Jie tapo mokyklos žurnalistais, kurie stebi, renka, analizuoja, rūšiuoja, lygina ir dalijasi informacija su kitų mokyklų moksleiviais. Mokytojų padedami moksleiviai rašo straipsnius skaitmenine forma, rūpinasi laikraščio administravimu, sklaida. Taigi jau yra išleisti 2 elektroninio laikraščio numeriai, susidedantys iš dešimties temų.

Gegužės 25 – 29 d. Vilniuje vyko trečiasis šalių partnerių susitikimas, kurio metu mokiniai  kūrė laikraštį, vykdė projekto sklaidą kurdami skrajutes, dainuodami projekto himną, duodami interviu Europos mokyklos radijui. Svečiai bendravo su gimnazijos mokytojais, dalinosi patirtimi, vedė pamokėles mokiniams. Moksleiviai ir mokytojai lankėsi LR Seime ir Vilniaus miesto savivaldybėje. Mūsų mokiniai apklausė Seimo narį A. Paulauską,  bei vizito į Vilniaus miesto Savivaldybę ėmė interviu iš Švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininko V. Mitalo apie švietimo mainų programas ir jų naudą mokiniams bei mokytojams.  Moksleiviai buvo maloniai nustebinti, kad V. Mitalas perskaitė pirmąjį “News Bubbles” numerį. Vienagės Lietuvoje metu svečiams buvo suorganizuota ekskursija po Vilniaus senamiestį. Visiems didelį įspūdį paliko kelionė į Anykščius, kur Niūronių kaimo šimtametėje sodyboje kepėme lietuvišką duoną, aplankėme Arklio ir Siauruko muziejus bei Lajų taką. Daugiau įdomybių galite rasti mūsų laikraštyje“News Bubbles“ adresu: http://tesrep.wix.com/tesrep

Džiugu, kad mūsų projekto partneriai liko sužavėti mūsų gimnazijos mokytojų profesionalumu ir dėkoja už šiltą ir draugišką priėmimą.

Gimnazija pradeda vykdyti dvejus metus truksiantį tarptautinį Erasmus+ projektą The Euro-school reporters internetiniam laikraščiui sukurti. Projekto dalyviai – 4 Europos šalys: Ispanija, Graikija, Slovakija ir Lietuva.

Skelbiame projekto logotipo ir laikraščio pavadinimo (anglų kalba) konkursą. Logotipas turi atspindėti 4 dalyvaujančias šalis ir projekto temą.

Darbus galima atlikti skaitmeniniu/elektroniniu būdu ir atsiųsti el. pašto adresu larisa.strizova@gmail.com arba atnešti į rusų kalbos kabinetą iki spalio 22 d.

Kilus klausimų, prašome kreiptis į rusų kalbos mokytoją Larisą Strižovą arba anglų kalbos mokytoją Snieguolę Imbrasienę.

Atnaujinta: 2023-03-01
  • 6. 13:00 - 13.45