STEBUKLO SKAMBESYS

• Paskelbta: 2021-12-13

Gruodžio 10 d. 7b, 7c, 7e klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Stebuklo skambesys“ pagal Kultūros paso programą.

Kaip skamba stebuklas? Ši edukacija suteikė mokiniams galimybę prisiliesti prie archainės Tibeto kultūros muzikinio pasaulio. Atskleidė jos sąsają su Vakarų kultūra ir mokslu. Per muzikos garsus, pojūčius bei emocinę patirtį mokiniai patyrė darnos ir susiklausymo jėgą, bendrystės jausmą bei harmoniją, leidosi į kelionę savęs pažinimo link. Garsų pratikume naudodami vaizdinę medžiagą mokiniai mokėsi atpažinti ir skirti Tibeto muzikinių tradicijų ypatumus, įgijo empirinių žinių, ugdė klausos ir harmonijos gebėjimus. Tibeto muzikinės kultūros tradicijos mokiniams buvo pristatomos per kultūrinio klodo pažinimą, filosofiją ir aktualias praktikas, siejamas su metafizika, kvantine teorija bei moksliniu garso panaudojimo metodu technologijose, mene, medicinoje. Mokiniai išklausė mintis apie Tibeto kultūros įtaką Vakarų pasaulio menui, kompozitoriams, jų kūrybai. Edukaciją lydėjo gongų garsai, mokiniai buvo panirę į skambančių dubenų, harmonijos, fleitos, arfos ir kitų instrumentų skambesio erdves. Visi jaukiai, maloniai ir įdomiai praleidome laiką su neišdildomais įspūdžiais.

Klasių vadovės Larisa Strižova, Daiva Jarmalienė, Roma Urbonienė