TOLERANCIJOS MIESTAS

• Paskelbta: 2021-11-24

Kaip ir kasmet, prisijungėme prie tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimo. Šių metų siūloma Tolerancijos dienos idėja –Tolerancijos miestas.

Minint Tolerancijos dieną gimnazijoje organizuoti pokalbiai, diskusijos, filmų peržiūros, kurti kūrybiniai darbai.

Nuotraukoje 2b klasės, vadovė pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rita Jonušienė, sukurtas plakatas Tolerancijos miestas.

Kūrybiniai įspūdžiai

2021 m. lapkričio 16 d. aptariant tolerancijos sąvoką, 2d klasės mokiniai su mokytoja analizavo žmonių panašumus ir skirtumus, žiūrėjo skaidres, atsakinėjo į klausimus, diskutavo, žiūrėjo filmukus tolerancijos tema, į sąsiuvinį užsirašė, kas yra tolerancija.

Iškėlėme klausimus: Kas mus išskiria? (Plaukų, akių, odos spalva, žmogaus ūgis, šeimos sudėtis, kt.) Kas daro mus ypatingais? (Pasidžiaugėme tuo, kas mus daro ypatingais, išsakėme pagyrimus vienas kitam.) Kas yra tolerancija? (Tai –  pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas.)

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas! Todėl 2d klasės mokiniai nusprendė pastatyti Tolerancijos miestą. Jie karpė, konstravo, spalvino, klijavo... ir sukūrė Tolerancijos miestą, kuriame norėtų gyventi. Miestą puošia pastatai, medžiai ir linksmi, geranoriški bei bendraujantys žmonės. Pastačius Tolersancijos miestą mokiniai apsvarstė: turime gerbti vienas kito skirtumus, nesišaipyti.

Žiūrėjome filmukus: http://www.negalia.lt/galerij/filmoteka/animaciniai-filmukai-pazink-negalia/

Nuotraukose 2d klasės sukurtas Tolerancijos miestas.

Pradinio ugdymo mokytoja, 2d klasės vadovė Marina Čėplienė