Pamokos kitaip. VAIŽGANTO „DĖDĖS IR DĖDIENĖS“ ateina į klasę

• Paskelbta: 2021-12-01

Lapkričio 29 dieną III gimnazijos klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamokas stebėjo ir aptarė Vilniaus mažojo teatro spektaklį „Dėdės ir dėdienės“. Tai pagal ugdymo programą užsakytas renginys iš kultūros paso renginių sąrašo. Paslauga teikta nuotoliniu būdu, taip netgi patogiau, kai teatras ateina į klasę, kai mokinys gali ne tik stebėti kultūros renginį, bet ir išgirsti aktorių, kūrėjų balsus, komentuojant kūrybinį procesą.

Būtent tokia galimybe ir buvo pasinaudota. Spektaklis paliko įspūdį mokiniams, nes tai Vaižganto apysakos modernizuota intepretacija, kurioje pirmiausia išlaikomas siužeto vientisumas, bet leidžiama į situaciją pažvelgti iš šalies, šiuolaikinio žmogaus akimis. Tokie reginiai praturtina mokinių patirtį, leidžia prisijaukinti kūrinį. Smagu mokytis kitaip.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Valiuvienė