Pamokos kitaip. K. DONELAIČIO KELIAIS KARTU SU REŽISIERE I. KURKLIETYTE

• Paskelbta: 2021-12-09

Gruodžio 8 dieną III klasių gimnazistai stebėjo kino filmą „K. Donelaičio būrai pirmą kartą žvelgia iš kino ekrano“ ir virtualiai bendravo su režisiere. Tai pamoka pagal kultūros pasą, kuri buvo derinama su pamokų medžiaga, man trečiokai gimnazistai šiuo metu skaito ir nagrinėja K.Donelaičio „Metus“.

Režisierė papasakojo, kaip buvo filmuojamas filmas, su kokiais iššūkiais susidūrė kūrėjai. Ypač akcentuojamas tautinio kostiumo kūrimo procesas, atskleidžiama, kokius darbus reikia atlikti, kad jis būtų pasiūtas, išsiuvinėtas. Taip pat parodomi svarbiausi XVIII a. lietuvininko darbai, šventės. Mokiniai sakė, kad po filmo bus lengviau įsivaizduoti, ką rašytojas perteikė kūrinyje, nes rašytojo kūrinio kalba ne vienam atrodo per sudėtinga. Kultūros paso renginys puikiai papildė ugdymo procesą vaizdine medžiaga.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Valiuvienė