Šiaurės šalių literatūros savaitė GAMTA ŠIAURĖJE. ES plėtra ir santykiai su kaimynais #MepaLIETUVA

• Paskelbta: 2022-11-23

2022 m. lapkričio 14–20 d. pradinių klasių mokiniai jau 15 kartą dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės projekte „Gamta Šiaurėje“.

Lapkričio 14 d. 9.00 val. visi drauge „Žodžio ir šviesos šventėje“ žvakių šviesoje balsu skaitė paveikslėlių knygą „Jei sutiktum lokį“, kurią sukūrė švedų kilmės autorės iš Suomijos Malin Kivela ir Linda Bundestam bei danų rašytojas Martin Glaz Serup. Mokiniai gėrėjosi Nikolajaus Astrupo (Norvegija) plakato iliustracija, aktyviai diskutavo aptariant skaitytą tekstą, dalinosi mintimis apie patirtus įspūdžius.

Šią savaitę vyko integruotos edukacinės pamokos. Mokiniai domėjosi Šiaurės šalių gamta, gyvūnais, visa tai lygino su Lietuvos gamta. Diskutavo apie saugumą gamtoje ir jos saugojimo svarbą. Lankė gimnazijos bibliotekoje surengtą parodą, domėjosi Šiaurės šalių vaikų literatūra, aktyviau skaitė naujai atrastas knygas ir pristatė jas klasės draugams. Pradinukai atliko įvairias kūrybines užduotis, pasidžiaugė savo ir kitų mokinių sukurtais darbais.

Tikimės, jog skaitymas ilgais rudens vakarais subūrė  šeimos narius prie knygų, paskatino diskusijas pasiūlyta tema.

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytojos metodininkės Ona Bacvinkienė, Asta Mozurienė