IŠNARPLIOTI VILNIŲ KŪRYBINGAI

• Paskelbta: 2022-11-21

Lapkričio 17 d. Ic gimnazijos klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Išnarplioti Vilnių kūrybingai“, kuri skirta Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Mokiniai turėjo galimybę prisiminti arba susipažinti su Vilniaus senamiesčio istorija, architektūra, įdomybėmis.

Iš mokyklos viešuoju transportu atvažiavome į stotelę „Žaliasis tiltas“ ir nuėjome per V. Kudirkos aikštę į Katedros aikštę. Ten mūsų klasė susitiko su edukacijos vedėja, kuri mums paaiškino taisykles. Pasidalijome į keturias grupes. Visos grupės gavo po maišelį su užduotimis, knygelę su nuorodomis, tušinuku ir papildomais daiktais. Kiekviena grupė turėjo sekti nuorodomis ir prie objekto atlikti užduotis. Mano komanda turėjo bėgti Pilies gatve aukštyn, rasti siauriausią senamiesčio gatvelę ir ten nusifotografuoti. Po to bėgome į Bernardinų gatvę, kurioje galima rasti arbatinukus sienoje – turėjo rasti arbatinuką su senojo Vilniaus žemėlapio piešiniu. Toliau šia gatve atsidūrėme prie Šv. Onos bažnyčios ir ten turėjome aprašyti tris architektūros stilius, kurie yra Vilniuje. Ten pat turėjome prisiminti, kokia kompiuterinių žaidimų kompanija įsikūrusi Vilniuje. Tada nuėjome į šalia buvusią Maironio aikštę ir analizavome ant namo sienos nupiešto žmogaus su knyga piešinį. Kai baigėme nagrinėti nuskubėjome į Literatų gatvę, kur turėjome surasti tam tikrą lentelę. Atlikę šią užduotį supratome, kad laiko liko tik grįžti atgal į Katedros aikštę ir atlikti paskutiniąją užduotį. Atlikus užduotį, pridavėme atsakymus vedėjai ir laukėme rezultatų. Taigi I vietą laimėjo komanda surinkusi 9,5 balo, II vietą laimėjo  dvi komandos surinkusios po 9 balus, o III vietą – komanda surinkusi 8,5 balo.

Įspūdžiais pasidalino Ic gimnazijos klasės mokinė Roberta Radžabova