Susitikimas su EUROPOS SĄJUNGOS PARLAMENTO NARE RASA JUKNEVIČIENE. #MepaLIETUVA

• Paskelbta: 2024-05-08

Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmečiui skirtų gimnazijos renginių cikle – dar vienas susitikimas su Lietuvos atstovu Europos Parlamente. Gegužės 8 dieną į gimnaziją atvyko Europos Sąjungos Parlamento narė Rasa Juknevičienė. Jos pareigos šioje institucijoje – Europos liaudies frakcijos pirmininko pavaduotoja užsienio politikos koordinavimo ir organizavimo klausimais. Gegužės 8 d. visa Europa mini Antrojo pasaulinio karo pabaigą ir antihitlerinės koalicijos pergalę, todėl III ir IV gimnazijos klasių istorijos pamokoje parlamentarė skyrė dėmesio šiai temai ir susiejo ją su NATO sukūrimo intencija. Gimnazistai pasirodė gana daug žinantys apie šį istorijos laikotarpį. Be to, jie, būdami projekto MEPA dalyviai, išmano ir dabartinės Europos politikos svarbiausius dalykus. Diskusijos su ES Parlamento nare  metu mokiniai susipažino su aktualiais dabarties užsienio politikos aspektais, problemomis ir Lietuvos gynybos perspektyvomis. Susitikimo dalyviai aiškinosi, kaip išvengti karo, kaip svarbu sukurti tokias galias ir visuomenės nuostatas, kad agresorių atgrasytų nuo karinių operacijų, kokia hibridinių Rusijos operacijų grėsmė, kaip organizuoti užkardas joms ir t. t. EP narė mokiniams papasakojo apie parlamentinio darbo ypatumus, nuomonių derinimą su kitomis frakcijomis, kurių yra iš viso 8. Ji pabrėžė, kad Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių atstovų ES Parlamente nuomonės yra ne tik išklausomos, bet ir turi įtakingos priimant sprendimus užsienio politikos klausimais. Mokiniai po susitikimo jaučiasi geriau supratę aktyvaus pilietiškumo svarbą.