PAKELIUI Į „ŽALIOSIOS ODISĖJOS“ KONKURSĄ

• Paskelbta: 2024-05-02

Antrus metus  mokinių komanda, sudaryta iš I ir II  klasių mokinių, kuruojama  chemijos mokytojos metodininkės Kristinos Brazdžiuvienės, dalyvauja nacionaliniame aplinkosaugos projekto konkurse „Žalioji Odisėja 24“. Konkurso tikslas – kelti mokyklų bendruomenių gerovę, atkreipti mokinių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, juos inicijuoti, formuoti palankias aplinkai vertybines nuostatas bei tvarų gyvenimo būdą, derantį su Europos Sąjungos „Žaliajame kurse“ numatytais tikslus.

Mūsų  gimnazijos mokiniai pasiūlė daug idėjų ir galiausiai pasirinko pagaminti vėjo–saulės jėgainės modelį, naudodami tik antrines žaliavas ir nereikalingus arba sugedusius daiktus. Vėjo kinetinė energija ir saulės šviesos energija buvo panaudotos elektros energijai gauti. Šių atsinaujinančių energijos šaltinių jėgainės sugeneruota energija pasirodė pajėgi įkrauti gimnazijos bendruomenės mobiliuosius telefonus ir kitus įrenginius.

Šiais metais tai pirmas ,,žalias“ šios komandos žingsnelis. Linkime komandai pateikti į finalinį konkurso etapą!