EDUKACIJA TESLA VIRSMO ERDVĖJE

• Paskelbta: 2024-04-16

Balandžio 12 d. 7e klasės mokiniai lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje, dalyvavo edukacijoje Tesla Virsmo salėje. Virsmo salė – naujausia Energetikos ir technikos muziejaus (ETM) erdvė, išsidėsčiusi 1000 kv. m. – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Įvykdę iššūkį, kiekvienas mokinys sugeneravo energijos, kuri buvo verčiama energijos Kvantais, o energijos Kvantus išsikeitė į suvenyrus ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą.

Vilma Kaplanovskienė, dailės vyresnioji mokytoja