Kino filmo ŽEME, STOP peržiūra

• Paskelbta: 2022-12-06

2022-11-17 Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos dešimtokai „Skalvijos“ kino centre žiūrėjo filmą ukrainiečių režisierės Katerynos Gornostai vaidybinį kino filmą „Žeme, stop“. Filmas išsiskyrė tuo, kad jame vaidina neprofesionalūs aktoriai, todėl riba tarp dokumentinio ir meninio filmo labai plonytė.

Pagrindinė veikėja Maša ir jos artimiausi draugai – neišskiriama trijulė. Jie yra kartu sunkesnėmis akimirkomis, padrąsina vienas kitą žengti drąsesnį žingsnį, kartu praleidžia daug laiko, svajoja, ką veiks baigę mokyklą. Savitai atskleistas paauglių pasaulis, veikėjų asmeninė branda, santykiai su tėvais, kalbos apie draugystę, apie ateitį, apie svajones sudaro filmo pagrindą.

Dešimtokai po kino peržiūros per pamokas diskutavo, kuo jiems artimas kino herojų gyvenimas, problemos, svajonės ir ateities vizijos. Mokiniai patobulino pažintinę, komunikavimo, asmeninę, iniciatyvumo ir kūrybingumo, socialinę kompetencijas ir pritaikys žinias per dalykų pamokas.

Informaciją parengė 10aL, 10b ir 10c klasių vadovai Laima Džermeikienė, Violeta Juodelienė ir Mykolas Savickas