VIKINGŲ KAIMAS

• Paskelbta: 2021-06-21

2020–2021 mokslo metų pabaigos proga 4b ir 4d kl. birželio 15 d. vyko į Vikingų kaimą, esantį Širvintų rajone. Atvykusius mokinius pasitiko senovinio kaimo šeimininkai. Kartu su vaikais leidosi ieškoti baltų senosios praeities. Protėvių kaimo, įsikūrusio gražiame upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija. Kaimo šeimininkai kvietė patyrinėti senovės maistą ir baltų karybą, veiklas, be kurių senovėje žmonės neįsivaizdavo savo kasdienybės.

Mokiniai susipažino su  senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai. Ruošėsi viduramžių puotai, kūreno virtuvės laužus, virė arbatą, skrudino grūdus, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. Senovėje karyba buvo neatskiriama vyrų gyvenimo dalis. Mokiniai turėjo puikią progą pasijusti „senovinio kario kailyje“. Buvo supažindinti su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko karių pratybos.