PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIO PROJEKTO „VELYKINIS ATVIRUKAS“ DARBŲ PARODA

• Paskelbta: 2021-04-02

Pirmų klasių mokiniams kovo 3 ir 4 savaitę vyko dailės raiškos pamokos apie šv. Velykų tradicijas ir papročius. Mokiniai kartu su dailės  mokytojomis aptarė, kuo mums svarbios šv. Velykos ir kaip jų laukimas atsispindi lietuvių liaudies meno kūriniuose: Vilniaus Verbų formose, Velykinių margučių spalvų simbolikoje ir raštuose. Vaikai kūrybiškai interpretavo aptartas liaudies meno formas, nupiešė savitų verbų ir margučių piešinių. Per dailės ir technologijų pamokas 1ad, 2ad, 2b, 3ad ir 4ad klasių mokiniai kūrė atvirukus, skirtus šv. Velykų šventėms. Pirmiausia mokinai susipažino su istorinių Velykinių atvirukų kolekcija, aptarė piešinių temas ir simbolius, palygino su šiuolaikinių atvirukų formomis, spalvomis ir piešiniais, aiškinosi, kaip įdomiau savo atvirukų piešiniuose sukomponuoti tradicinius šv. Velykų simbolius, ieškojo naujų vaizdinių, eksperimentavo ir mėgino sukurti erdvinius ar netradicinės formos atvirukus. Baigę kurti, savo atvirukus pristatė klasės draugams, mokėsi tinkamai juos nufotografuoti.

Dailės mokytoja ekspertė Irena Staknienė, dailės vyresnioji mokytoja Gintė Mažiulienė