Edukacija BALTIJOS KELIAS

• Paskelbta: 2020-10-26

2020 m. spalio 23 d. 9b kl. vyko į edukaciją Baltijos kelias. Kelionės būdą galėjo rinktis patys mokiniai. Dauguma kartu su klasės vadove ir lydinčia mokytoja L. Leonavičiene ėjo pėsčiomis nuo gimnazijos iki ekskursijos vietos  – Gedimino pilies bokšto. Eidami kalbėjomės aktualiomis temomis, džiaugėmės grynu oru ir grožėjomės nuostabiais Vilniaus vaizdais.

Edukacinis renginys Baltijos keliupagal kultūros paso programą vyko autentiškame kultūros objekte – Gedimino pilies bokšte. Būtent nuo šio mūsų šalies simbolio 1989 m. rugpjūčio 23 d. prasidėjo visuomeninė pilietinė akcija Baltijos kelias. Mokiniai sužinojo, kad Baltijos kelias – tai 2 milijonų rankomis susikibusių žmonių grandinė, sujungusi Vilnių, Rygą ir Taliną. Mokiniai įvertino, kokia tai buvo ryžtinga protesto prieš sovietinę okupaciją, prieš 1939 m. Molotovo– Ribentropo paktą išraiška, suvokė, kokie lemtingi buvo jų padariniai. Ekskursijos vadovė detaliai atskleidė, kokius įvykius nulėmė šis paktas: Europos padalijimas, Antrasis pasaulinis karas, Baltijos valstybių okupacija, jų sovietizacija, didžiulio masto genocidas ir trėmimai. Vadovė pabrėžė, kad Baltijos tautos kovojo, priešinosi fizinei ir dvasinei okupacijai, vyko partizaninė, pogrindžio, diplomatinė kova už nepriklausomybę. Išsamus pasakojimas, žemėlapių studijavimas, fotografijų bei autentiškos vaizdo medžiagos peržiūra leido mokiniams suvokti žmonių vienybės, bendro tikslo galią. Diskusija „minčių lietus“ – tai praktinė edukacijos dalis. Mokiniai uždavė rūpimus klausimus, grupei išsakė savo mintis ir idėjas, kūrybiškai išbandė šio įvykio įprasminimo galimybes. Edukacijos pabaigoje mokiniai, užlipę į Gedimino pilies bokšto apžvalgos aikštelę, grožėjosi Vilniaus panorama ir įsiamžino nuotraukose. Daug kas Vilniaus panoramoje įgijo naują prasmę.

9b kl. mokinys Orestas Freimanas