Edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės DĖMESIO, FILMUOJAM!

• Paskelbta: 2020-10-20

2020 m. spalio 19 d. 7d kl. mokiniai dalyvavo „Kultūros paso“ renginyje – edukacinės filmo kūrimo dirbtuvės Dėmesio, filmuojam! Programoje kino režisierius ir prodiuseris Antanas Gluskinas dalyvius supažindino su filmo kūrimo etapais, papasakojo kaip kuriamas filmas, nuo ko reikia pradėti kurti filmą. Režisierius trumpai pristatė kokius darbus filmo kūrybinės grupės nariai atlieka filmo kūrimo procese. Po pristatymo, septintokai pasiskirstė į dvi komandas. Padedant režisieriui, kiekvienos komandos dalyviai pradžioje patys sukūrė savo filmų scenarijus. Vėliau pasiskirstė pareigomis, t. y. kas bus režisierius, kas operatorius, o kas aktoriai. Tada ėmėsi darbo… Ką apie programą kalba patys dalyviai.

Mantas, režisierius. „Filmai greitai virsta mūsų kasdienybe. Dažnai juos žiūrime ir smagiai praleidžiame laiką juos žiūrėdami. Tik tada, kai įsigilini į žiūrimą filmą, kyla filmo kilmės klausimas, kaip ir kas buvo daroma, kad filmas pasiektų mūsų ekranus? Mes, septintokai, turėjome galimybę pamėginti sukurti trumpą filmuką. Turėjome galimybę suprasti kas yra pats filmas ir ko jam reikia, iš kur jis atsirado, kam jis skirtas ir ką jis mums suteikia. Režisavome, vaidinome, filmavome, kūrėme. Buvo diskusijų ir pykčių, tačiau daugiausia buvo šypsenų, juoko, bei susidomėjimo. Esame dėkingi už galimybę įsikūnyti į filmo kūrėjų grupę. Supratome, kad sukurti tokio tipo vaizdinę medžiagą yra labai sudėtinga, reikia begalės kantrybės ir pastangų. Mūsų sukurtas poros minučių filmukas – tikrai ne šedevras, tačiau visi nuo kažko pradeda. Galbūt kažkas susidomėjo šia veikla ir pradėjo siekti tikslų šioje srityje, o galbūt kažkas atrado savo užslėptą talentą, tačiau manau, kad visi mes daug ką sužinojome ir įsisavinome, supratome, bei patyrėme.“

Kerimas, operatorius. „Man labai patiko filmuoti mūsų komandos filmą. Buvo įdomu sužinoti kaip kas vyksta filmavimo studijose.“

Simona, aktorė. „Iš pat pradžių sekėsi nekaip. Visi blaškėsi, nežinojo kuo nori būti. Tačiau kai apie viską sutarėme, buvo labai linksma. Tarp kadrų juokėmės vienas iš kito, kartojome žodžius, o man (kadangi vaidinau mokytoją) buvo smagu atiminėti Deivido telefoną (kuris vaidino mokinį) ir išdykauti. Sunku buvo susikaupti, bet kai viską nufilmavome ir peržiūrėjome kaip išėjo filmukas, visi labai savimi didžiavomės.“

Paulina, režisierė. „Tai buvo fantastiškas projektas. Kurdami filmą išmokome sutarti ieškodami bendro sprendimo, kad galėtume dirbti kartu.“

Liepa, operatorė. „Kurti filmą man patiko. Iš pradžių tiksliai nežinojau, kaip ir ką reikia daryti, bet vėliau man paaiškino, kaip reikia filmuoti ir kas yra svarbu filmuojant. Po kelių nufilmuotų scenų, įgijusi šiek tiek daugiau patirties, labiau savimi pasitikėjau ir manau, filmas gavosi neblogas atsižvelgiant į tai, kad pirmą sykį kūrėme. Ši patirtis buvo įdomi ir smagi, daugiau sužinojome apie filmus ir jų kūrimo procesą.“

Gaudė, aktorė. „Aš labai džiaugiuosi, kad man teko pagrindinis vaidmuo šiame filme, bet mano įspūdžiai tokie, kad realiame gyvenime aš taip niekada nesielgčiau. Tiesiog yra žmonių, kurie linkę peržengti ribas todėl jiems toks bendravimas su mokytoju atrodo pateisinamas.“

Pijus, aktorius. „Labai patiko sužinoti daugiau apie filmavimą, kaip reikia nufilmuoti ir kaip viskas turi vykti.“

7d klasės vadovas Sigitas Žukauskas