INOVACIJOS MADOS INDUSTRIJOJE

• Paskelbta: 2023-05-19

Gegužės 18 d. gimnazijoje lankėsi Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto lektorė Asta Kisieliūtė, kuri I gimnazijos klasių mokiniams  pristatė inovacijas mados industrijoje, supažindino su profesijomis. Mokiniai klausėsi paskaitos apie mados industriją- vieną sparčiausiai kintančių verslo šakų, kuri neįsivaizduojama be naujų idėjų ir inovatyvių technologijų. Mada ne tik diktuoja, kokio stiliaus drabužius, avalynę ar aksesuarus dėvėsime, tačiau dvidešimtojo amžiaus technologijų proveržis reikšmingai paveikė inovacijomis imlią mados industriją. Keičiasi ne tik pardavimo, tiekimo ir gamybos grandys, bet ir pats vartotojo požiūris. Siekiant mados produkto išskirtinumo vis mažiau svarbu tampa tiesiog stiliaus kaita, o dėmesys sutelkiamas į produkto inovacijas ir būdą, kuriuo vartotojas yra supažindinamas su naujovėmis. Inovacijos madoje kuriamos integruojant dizaino, medžiagų ir gamybos bei skaitmeninimo technologijas, ekologijos, rinkodaros ir kitų susijusių sričių žinias.

Informaciją parengė technologijų mokytoja Lolita Petkevičienė