Projektas ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES. Edukacija į LRT

• Paskelbta: 2023-05-18

Dažnas mūsų mėgsta leisti laiką prie televizoriaus. Išsirenki kanalą, laidą, įsitaisai patogiai ir mėgaujiesi televizija. Tik ar kada susimąstėte, kokia yra radijo ir televizijos darbų virtuvė, kiek žmonių pluša, kad mus pasiektų kokybiška laida.

Gegužės 16 dieną gimnazijos 9 al klasės mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos radijo ir televizijos darbuotojų kasdienybe – kap viskas vyksta nuo laidos idėjos iki jos įgyvendinimo. Gidas papasakojo, kaip apskritai radosi LTR, kokie buvo pirmieji Lietuvos radijo, vėliau ir televizijos žingsniai, kaip  laikui bėgant tobulėjo ir modernėjo technika, kokių iššūkių LRT darbuotojams kaskart kyla reaguojant į šiandieninio gyvenimo pokyčius ir aktualijas. Gimnazistams smalsu buvo aplankyti Lietuvos radijos stotis, kurių transliacijos vyksta gyvai, modernias įrašų ir filmavimų studijas. Edukacijos dalyviai pasimatavo radijo stoties vedėjo poziciją, išbandė save laidos vedėjo amplua.

Gimnazistai LRT paliko pilni įspūdžių ir emocijų, ne vienas pasvajojo, kad būtų įdomu sugrįžti jau kaip darbuotojui...

Lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Sonata Vaičiakauskienė