MITOLOGINIŲ BŪTYBIŲ LABORATORIJA

• Paskelbta: 2023-02-27

Vasario 24 d. 6e kl. mokiniai dalyvavo Vilniaus Knygų mugėje edukacijoje-parodoje „Mitologinių būtybių laboratorija“, kurią vedė rašytoja K. Zylė. Emilijos – paslaptingos mokslininkės – tyrinėjimų erdvėje pristatomos 9 lietuvių mitinės būtybės ir vienas tariamai iš Islandijos parsivežtas radinys. Paroda siekiama atskleisti mitologijos universalumą, padėti į savą paveldą ir tradicijas pažvelgti naujai. Eksponatai apie būtybes pasakoja netiesiogiai, tai – surinkti „įrodymai“, iki galo neatskleidžiantys, ar išties egzistuoja šios būtybės, ar tik tikėjimas jomis. Garsinėje instaliacijoje, lydinčioje ekspoziciją, lankytojas girdi visų šių eksponatų (atsi)radimo istorijas.

Mokiniai taip pat lankėsi jaunųjų skaitytojų, bibliotekų erdvėse, susipažino su knygų naujovėmis bei įsigijo mylimiausių autorių knygų.

Parengė 6e kl. vadovė Vilma Kaplanovskienė