EKSPERIMENTINĖS DIRBTUVĖS: ORO TEPTUKAS

• Paskelbta: 2023-02-27

Paskutinį vasario antradienį 6e kl. mokiniams V. Kasiulio muziejuje vyko netradicinė pamoka Eksperimentinės dirbtuvės: oro teptukas.  Mokiniai sužinojo, kad oro teptukais vadiname aerografus, kuriais grafičių (graffiti) meistrai piešia ant sienų. Grafitininkų judėjimas prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, o iš ten pasklido po Europą ir kitas pasaulio šalis. Garsiausių grafičių menininkų darbai brangiai parduodami meno aukcionuose, o grafitininkai drauge su kitomis kultūros organizacijomis rengia legalius gatvės meno festivalius – jų metu miesto erdves ir pastatų sienas puošia milžiniško mastelio kūriniais. Šią techniką savo darbuose naudoja ir tapytojai bei grafikai. Užsiėmimo metu mokiniai graffiti dailės techniką ir estetinius principus išbandė kurdami savo paveikslus. Mokiniai susipažino su veikiančia lietuvių išeivijos paroda „Lygtis su nežinomaisiais. Lietuvos dailininkai Vokietijoje nuo 1945 m. iki dabar“.

Parengė 6e kl. vadovė Vilma Kaplanovskienė