KARTU MINĖKIME SAUSIO 13-ĄJĄ VISUOTINE PILIETINE INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

• Paskelbta: 2023-01-13

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, organizacijas bei visus Lietuvos žmones paminėti prieš trisdešimt dvejus metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Kviečiame visus kartu, visoje Lietuvoje, 2023 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Į šią iniciatyvą mūsų gimnazija atsiliepė ne tik žvakučių akcija, bet ir tradicine deglų ceremonija gimnazijos kieme. Skambant gedulingai muzikai mokiniai uždegė deglus ir pagerbė kiekvieno žuvusiojo per Sausio 13-osios agresiją atminimą.

Gimnazijos mokiniai stebėjo tiesioginę transliaciją iš Sausio 13-osios minėjimo Vyriausybės rūmuose, dr. Norberto Černiausko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojo, nuotolinę pamoką apie Sausio 13-osios vertybes.