EDUKACIJA Į ENERGETIKOS MUZIEJŲ. Rėmimasis žiniomis ir naujovėmis. #MepaLIETUVA

• Paskelbta: 2022-11-11

Lapkričio 10 d. 7c klasės mokiniai su klasės vadovu Igoriu Smirnov dalyvavo edukacinėje išvykoje į Energetikos muziejų.

Muziejaus darbuotojai mokiniams pristatė 3 nuolatines ekspozicijas: energetikos, pramonės ir „Technikos mokslas ir technika vaikams“. Energetikos ekspozicija pasakoja pirmosios Vilniaus miesto elektrinės istoriją nuo 1903 m. iki 1998 m., pristato jos įrenginius: garo katilus, turbinas, elektrinės valdymo pultą, rūsyje įrengtus garo kondensatorius. Pramonės ekspozicija supažindina su Vilniaus pramone nuo miesto įkūrimo iki šių dienų ir leidžia suvokti, kaip visuotinė industrializacija pakeitė Vilniaus miesto veidą ir žmonių kasdienį gyvenimą.

Per edukaciją mokiniai atliko laboratorinį darbą – sukūrė  elektros srovės šaltinį galvaninį elementą ir sujungė elektrinę grandinę. Eksperimentas mikiniams suteikė nepakartojamų jutiminių, intelektinių ir kūrybos įspūdžių bei patvirtino teoriškai žinomą tiesą, kad geriausiai išmoksti tai, ką darai pats.

Igor Smirnov, fizikos mokytojas metodininkas