Edukacinė pamoka PUŠKINO PASAKOS

• Paskelbta: 2021-05-05

2021 m.  balandžio mėn. 6d ir 6a kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje PUŠKINO PASAKOS.  Pamoką vedė Literatūrinio Aleksandro Puškino muziejaus edukatorė Marija Konickaja. Nuotoliniame susitikime mokiniai sužinojo, kur ir kada gimė Aleksandras Puškinas, kas jam pasakojo pasakas, išmokė kalbėti ir skaityti rusiškai. Pamokoje mokiniai pamatė iliustracijas Aleksandro Puškino pasakose, pažaidė su vertimais (reikėjo išklausyti ištrauką ir rasti tos ištraukos vertimą į lietuvių kalbą), palygino originalų tekstą su vertimais.

„Pamoka apie A. Puškiną man buvo labai įdomi, nes jos metu sužinojau daugybę dalykų apie šį žymų rusų rašytoją. Iki šiol aš maniau, kad jis daugiausia rašė eilėraščius, o per pamoką sužinojau daugiau dalykų apie jo parašytas pasakas. Taip pat po šios pamokos su šeima apsilankiau ir A. Puškino buvusiame dvare Markučiuose. Nors į vidų įeiti dėl karantino negalėjome, tačiau buvo įdomu pavaikščioti po dvaro parką, apžiūrėti patį dvarą, pamatyti, kas palaidota dvaro kieme, paskaityti stenduose pateiktą informaciją. Aš nustebau, kad šalia dvaro šeimininkų palaidoti ir jų augintiniai šuniukai. Labai tikiuosi, kad kada nors bus galimybė apsilankyti ir šio dvaro viduje. Gal kada nors su klase suorganizuosime ekskursiją.“ /6a klasės mokinio įspūdžiai apie pamoką.

Rusų kalbos mokytoja metodininkė Liudmila Leonavičienė