Medijų raštingumo projekto DIDELI MAŽI EKRANAI virtualus seminaras

• Paskelbta: 2021-02-02

2021 m. vasario 1 d. Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos I klasių gimnazistai dalyvavo virtualiame medijų raštingumo projekto „Dideli maži ekranai“ susitikime. Su mokiniais bendravo Mindaugas Drigotas ir Karolis Vyšniauskis, šiuolaikinių medijų agentūros „Nara“ atstovai. Devintokai pamatė  reklamos ir kino medijų pavyzdžius. Iš pradžių  buvo kalbama apie žurnalistiką ir jos rūšis. Vėliau buvo pristatyti keli įdomūs projektai apie parolimpines žaidynes ir jose dalyvavusius lietuvius, apie Sausio 13-ąją, kelionę į šiauriausią Rusijos punktą.  Gimnazistai sužinojo, jog norint sukurti įdomų ir informatyvų projektą vien  teksto neužtenka. Norint sudominti auditoriją, reikia pasitelkti netradicinius, įtraukiančius metodus (pavyzdžiui, vaizdo žaidimus, filmus, reklamas, socialinius tinklus). Agentūros atstovai aptarė internete patalpintas prenumeruojamas garso arba vaizdo rinkmenas – podkastus (angl. podcasts) ir jų aktualumą šiuolaikinei visuomenei. Ypač sudomino kompiuterinių žaidimų tema, todėl mokiniai drąsiai įsitraukė į pokalbį su susitikimo organizatoriais. Taip pat buvo pristatytas netradicinis reklamos būdas, žaidžiant paprasčiausius kompiuterinius žaidimus. Įdomu buvo sužinoti, kaip „Uber“ kompanijos darbuotojas  svarbiausius  savo  gyvenimo faktus papasakojo pasitelkdamas kompiuterinį žaidimą, o ne savo CV.

Norėtume pasidžiaugti, kad seminaras buvo informatyvus, lavino kūrybingumą bei kritinį mąstymą, praplėtė  akiratį žurnalistikos ir medijų srityje.

9BL klasės mokinė Adriana Zlatkutė