Erasmus+ daugiašalės partnerystės projektas iPHOTO-myPHOTO

Šeštojo tarptautinio Erasmus+ daugiašalės partnerystės projekto iPHOTO-myPHOTO šalių partnerių susitikimo Ispanijoje, El Puerto de Santa Maria

Šeštoji tarptautinio Erasmus+ projekto kelionė įvyko birželio pradžioje į Ispaniją, El Puerto de Santa Maria miestą. Į šeštąjį, ir jau paskutinį, susitikimą su šalių partnerių atstovais vyko anglų kalbos mokytojos L. Vyšniauskaitė bei A. Stravinskienė, šokių mokytoja B. Akelaitienė ir mokyklos buhalterė J. Verbaitienė. Į kelionę išsiruošė ir keturi Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklo mokiniai: G. Jonaitytė (9c), K. Samuolis (9d), J. Gabalytė (9a) ir Ž. Lamauskaitė (11c). Susitikime dalyvavo mokytojai bei mokiniai iš Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos bei Rumunijos.

Mokiniai turėjo puikią galimybę pažinti vietinių gyventojų gyvenimo būdą visą savaitę gyvendami šeimose. Partneriai iš Ispanijos buvo paruošę mokiniams nuotaikingų užduočių, kurių metu mokiniai iš skirtingų pasaulio šalių galėjo geriau pažinti vieni kitus bei supažindinti su savo šalies kalba, kultūra, bendravimo ypatybėmis.

Mokytojai įvairių susirinkimų bei veiklų metu taip pat turėjo puikią galimybę pažinti kitų kultūrų žmones bei užmegzti šiltus ryšius su jais.

Projekto dalyviai pasinaudojo tiesioginio bendravimo galimybe ir patikslino bendrai siekiamus tikslus, uždavinius, apsvarstė, kokie turėtų būti veiklos rezultatai, ir aptarė paskutinės projekto dalies – galutinės projekto ataskaitos – pildymo klausimus.

Viešnagės dienomis visi atvykę šalių partnerių atstovai vedė trumpas pamokėles Lenkijos, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos bei Turkijos mokiniams ir mokytojams. Lietuvos komanda pristatė nuotaikingą lietuvišką šokį „Oira“ ir jo žingsnelių išmokė visus susirinkusiuosius. Šokant šį šokį žmonių veidus puošė plačios šypsenos ir skambėjo smagus juokas.

Šeštojo susitikimo metu vyko paskutinė tarptautinio Erasmus+ daugiašalės partnerystės projekto iPHOTO-myPHOTO nuotraukų paroda, kuri buvo surengta vienoje iš galerijų, esančių El Puerto de Santa Maria mieste.

Ispanijos atstovai nuoširdžiai rūpinosi atvykusiais projekto dalyviais visose situacijose, domėjosi visomis šalimis, dėkojo už įdomius pristatymus, gražų bendravimą, bendradarbiavimą, pagalbą. Mokiniai, kurie gyveno šeimose, taip pat buvo svetingai priimti ir jautėsi kaip namuose.

Per projektą užmegzti ne tik puikūs dalykiniai ryšiai, bet ir nuoširdūs, draugiški asmeniniai santykiai.

Mokinių atsiliepimai apie kelionę į Ispaniją:

Ši kelionė man patiko ir buvo naudinga. Labai džiaugiuosi, jog gyvenau šeimoje, kuri maloniai sutiko ir rūpinosi manimi. Nustebino tai, kad jie noriai supažindino su savo giminėmis, kurie taip pat mane šiltai priėmė. Projekte patobulinau anglų kalbos įgūdžius, išmokau laisviau kalbėti ir dėstyti mintis. Ispanijoje susipažinau su daugybe žmonių iš skirtingų pasaulio šalių. Sužinojau apie įvairias tradicijas ir kultūrą. Dabar, grįžusi iš Ispanijos, galiu pasakyti, kad nesigailiu ten nuvykusi, nes gavau daug daugiau nei tikėjausi.

Jovilė Gabalytė 9a

Projekto ,,iPHOTO-myPHOTO“ kelionė į Ispaniją man labai patiko. Sutikau daugybę nuostabių žmonių, jie tapo mano draugais. Taip pat labai įsiminė nuostabi Ispanijos gamta, architektūros paminklai. Buvo įdomu pabūti keletą dienų kitoje šalyje, susipažinti su kita kultūra ir papročiais. Dėkoju organizatoriams už šį nuostabų projektą.

Živilė Lamauskaitė 11c

Erasmus+ programa yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, kuri Lietuvoje administruojama Švietimo mainų paramos fondo. Projekto finansavimą remia Europos Komisija. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame pateiktos informacijos naudojimą.

Daugiau informacijos apie projektą: iphoto-myphoto.blogspot.com

Projekto galutinis produktas elektronine nuotrauku istoriju knyga

Atnaujinta: 2023-03-01
  • 6. 13:00 - 13.45