Edukacija MOKAUSI IŠ KINO

• Paskelbta: 2024-03-01

Vasario 28 d. 6a, 6b, 6c ir 6d klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje filmo peržiūroje „Mokausi iš kino“ Skalvijos kino centre. Po trumpo  įvado apie kino rūšis, kino kultūrą ir filmo pristatymo mokiniai žiūrėjo latvių ir estų bendrai sukurtą vaidybinį filmą „Apverstas bokštas“. Šiame filme buvo nagrinėjamos mokiniams aktualios temos: draugystė, santykiai su šeima, bendraamžiais, moraliniai pasirinkimai, emociniai išgyvenimai, asmens tapatumas, patyčios, tolerancija ir kt. Po įtraukiančio filmo peržiūros vyko filmo aptarimas, analizė, buvo apžvelgiamas kontekstas, pagrindiniai kino kalbos elementai, stilius ir kt. Mokiniai dalinosi savo mintimis, įžvalgomis, pastebėjimais, jausmais, refleksijomis. Pasitelkiant kiną kaip priemonę, buvo ugdomas mokinių kritinis mąstymas, kūrybingumas, socialiniai ir komunikaciniai įgūdžiai, buvo plečiamas kultūrinis akiratis, stiprinamos dalykinės kompetencijos. Į edukaciją mokinius lydėjo mokytojai Živilė Pukštienė, Jelena Balcul, Sigitas Žukauskas ir Roma Urbonienė.

6a klasės vadovė  Živilė Pukštienė