„Ką gali daryti tuoj, niekad nesakyk R-Y-T-O-J!“

• Paskelbta: 2024-02-29

Tokiu šūkiu vadovaudamiesi vasario 28 d. gimnazijos II klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos vedamuose pirmos pagalbos mokymuose.

Pirmosios pagalbos bendruomenėms programa yra Sveikatos apsaugos ministerijos projekto dalis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriaiperteikia bendruomenei pirmosios pagalbos praktinius įgūdžius, kurie padės operatyviai, bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Tokie įgūdžiai reikalingi tuomet, kai tenka laukti profesionalios medikų pagalbos – jie ne iš karto gali atvykti į įvykio vietą, o būtent tokiais atvejais yra brangi kiekviena minutė. Nustatyta, jog būtent dėl šios priežasties mūsų šalyje miršta pakankamai daug žmonių, tačiau savo pačių pastangomis šią statistiką galime pakeisti – net ir keli lemtingi veiksmai gali prisidėti prie sėkmingos istorijos pabaigos. Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai suteikė  ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių bei įgūdžių.  Mokymų temos:

- Pagalba kritimų, traumų atveju;
 - Smarkaus kraujavimo stabdymas;