Pamokos kitaip ANGELŲ TAKAIS

• Paskelbta: 2023-02-09

2023-02-07 IIb gimnazijos klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Angelų takais“ (kultūros paso edukacija). Tai prestižinių, tarptautinių ir nacionalinių konkursų lauretas – virtualios realybės filmas po Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gerai žinomų paveikslų pasaulį (režisierė Kristina Buožytė). Nauja forma negali palikti abejingų, keliaujantiems Čiurliono paveikslais. Žiūrovą pasitinka „Angelėliai“, lengvai atpažįstamas paveikslas „Ramybė“, „Aukuras“ ir kiti. Dailininko paveikslais keliaujama skambant kompozitoriaus muzikai, ji švelni, raminanti, svaiginanti. Žiūrovas atsispiria nuo kranto ir plaukia, paskui seka paskui angelus į šventovę, galiausiai skrenda per pasaulį, negalėdamas atsistebėti pasaulio galybe, tvarka ir sunkiai įvardijamais jausmais.

Dešimtokams įsiminė Zodiako ženklų paveikslai, daug spalvų, jūra, kalnai, vanduo, kitus žavėjo kelionė naktį iki salos ir tas lėtas judėjimas vandeniu kėlė nepakartojamų emocijų. Tarsi ta sala būtų gyva ir stebėtų žiūrovus. Mokiniai suvokė paveikslų grožį trijų dimensijų erdvėje, juos įtraukė skrydis, paveikslų gyva dvasia ir muzika.

Dauguma kartotų virtualaus filmo įspūdžius dar kartą.

Informaciją parengė mokytoja Violeta Juodelienė