ŽINIOS APIE VILNIŲ – DOVANA JUBILIATUI

• Paskelbta: 2023-01-26

Sausio 26 d. 1-8 kl. mokiniams Kahoot programoje vyko Mokinių tarybos parengta viktorina. Dalyviai varžėsi žiniomis apie Vilnių.

Tą pačią dieną gimnazijos klases Mokinių taryba pakvieti į protmūšį. Rungtyniavo keturių klasių komandos. Trim etapais varžovai stengėsi kuo geriau atskleisti Vilniaus istoriją, geografiją, kultūrą,  pvz., kada Vilnius tapo Europos Kultūros sostine, kokia kalba buvo parašyti Gedimino laiškai, kaip vadinasi aukščiausia Vilniaus vieta, kada pastatyta Vilniaus gynybinė siena ir pan. Teko atsakyti ir į mokytojų paruoštus klausimus, pvz., kur auga seniausias Vilniaus ąžuolas, koks draustinis yra arčiausiai mūsų gimnazijos?. Su kokiais geografiniais objektais susiję kai kurių Vilniaus gatvių pavadinimai irk t. Mokytojai padėjo parengti ir vaizdinę medžiagą.

Renginį vedė mokinių tarybos atstovai Justas Lekavičius (Ic), Gabrielė Grakavinaitė (IIa), Ernestas Čedovičius (Ic). Vertinimo komisiją buvo labia kompetentinga: biologijos mokytoja ekspertė Nadežda Pašuto, istorijos mokytoja metodininkė Daliutė Paškauskaitė. Mokinių tarybos pirmininkė Kamilė Dulko (IIIb),

Po šių renginių Vilnius mokiniams atsiskleidė kaip labai įdomus ir slėpiningas miestas, kurį norisi kuo geriau pažinti.