KAIP KŪRĖSI VILNIUS NUO XIII IKI XXI AMŽIAUS?

• Paskelbta: 2021-10-22

Dažnam atrodo, kad apie Vilniaus įkūrimą ir jo istoriją, kaip jis plėtėsi ir kūrėsi, žino viską arba beveik viską. Deja, bet klystame... Tuo įsitikino gimnazijos 8 al klasės mokiniai, kurie spalio 22 dieną dalyvavo edukacinėje išvykoje po Vilniaus senamiestį su istorike, gide, ekskursijų po neatrastą Vilnių organizatore Sonata Šulce.

Gidė, vedžiodama po Vilniaus senamiesčio neatrastus kiemus ir kiemelius, aštuntokams papasakojo negirdėtų istorijų apie Vilniaus kūrimąsi, istorines asmenybes, formavusias mūsų sostinės koloritą, pastatus, o konkrečios istorinės datos, istorikės prasmingai įterptos į pasakojimą, įgavo naujų prasmių ir spalvų.Mokiniai, klausydamiesi Sonatos Šulcės pasakojimo apie skirtingų amžių Vilniaus miestą, turėjo puikią progą pasitikrinti istorijos, literatūros ir kultūros žinias, jas pagilinti ir praplėsti. Ekskursijos pabaigoje mokiniai vieningai pripažino, kad gidės pasakojimas, aplankyti kiemai ir pamatyti pastatai sužadino jų smalsumą daugiau pasidomėti Vilniaus kūrimosi istorija, kitaip matyti išlikusius miesto seniausius pastatus, gatves.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Sonata Vaičiakauskienė