Susitikimas su rašytoja Evelina Daciūte

• Paskelbta: 2024-03-15

Žinomiausia rašytojos knyga Laimė ir lapė. Ši knyga gavo daug garbingų apdovanojimų. Ji yra įrašyta į reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams katalogą vaikams Baltieji varnai. 2021 – ųjų Knygos meno konkurse prie gražiausių knygų pateko Agnės Nananai iliustruota Evelinos Daciūtės poezijos knyga Paslapčiausia paslaptis. Su šia, išskirtinai įdomia ir kūrybinga poete, teko laimė susitikti 5AL klasės mokiniams.

Mokinių mintys po susitikimo:

Supratau, kad ir aš galiu rašyti eilėraščius. Grįžusi namo, parašiau vieną. ( Radvilė)

Supratau, kad man sekasi kurti koležus.  (Andra)

Sužinojau , kas yra akrostichas – anksčiau nežinojau. Eilėraščius kurti yra įdomu, tačiau man nesisekė. (Jorūnas)

Man buvo atradimas – supratau, kad aš galiu kurti. (Dovilas)

Sužinojau, kad knyga Laimė ir lapė yra išversta į daug pasaulio kalbų. (Ignas)

Rašytoja įdomiai pasakojo apie save – kaip gyveno Kinijoje, o po to Amerikoje. ( Liepa)

Supratau, kad Lietuvą galime garsinti rašydami knygas. (Altėja)

Supratau, jog tam, kad būtum rašytoja, nereikia turėti menininkės sielos – svarbu rašyti taip, kad kitiems būtų smagu skaityti. Labai svarbu knygose iliustracijos.(Emilija)

Pajutau, kad turiu ir aš menišką sielą.(Gabrielė)

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Laima Valiušaitienė