Menų sintezė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

• Paskelbta: 2023-12-20

Gruodžio 7 dieną II al  klasės mokiniai vyko į edukaciją, kurią organizavo Vilniaus senamiestyje įsikūręs Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Šio muziejaus siūlomos edukacijos orientuotos į kūrybiškumo skatinimą ir kūrybinių įgūdžių lavinimą. Mūsų klasė dalyvavo edukacijoje „Menų sintezė: muzika ir animacija.“

Iš pradžių edukacijos lektorė mums pristatė ir pakomentavo trumpą filmuką, kokios gali būti pradedančiojo animacijų kūrėjo galimybės. Idėjoms sužadinti buvo pasitelkta rami muzika, kuri iš tikrųjų kiekvieną įkvėpė ir padrąsino išbandyti save kaip animacijos kūrėjus. Kilusias mintis ir idėjas mokiniai užsirašė ir jomis remdamiesi ėmėsi filmukų kūrimo. Animacijai kurti buvo naudojamas tik smėlis, baltas popieriaus lapas ir planšetinis kompiuteris. Priemonių nedaug, bet to užteko, įsitikinome, plačioms kūrybinėms idėjoms įgyvendinti. Dirbdami poromis, mokiniai per valandą sukūrė trumpas animacijas ir jomis pasidžiaugė su  kitais dalyviais.

Klasė liko patenkinta ir išvyka, ir įgyta nauja patirtimi.

Informaciją apibendrino II al klasės mokinė Urtė Dapkutė ir
lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Sonata Vaičiakauskienė