Gimnazijos tautinių šokių ansamblio ,,Papartėlis“ vadovė išrinkta Pasaulinės folkloro sąjungos viceprezidente

• Paskelbta: 2023-11-10

Džiaugiamės, kad Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos meno vadovė, choreografijos mokytoja ekspertė Birutė Akelaitienė, ilgametė tautinių šokių ansamblio „Papartėlis“ vadovė, dalyvavo Haifoje (Izraelis) Pasaulinės folkloro sąjungos (IGF) asamblėjoje. Čia buvo aptarta ketverių metų Sąjungos veikla ir pasiekimai, numatyti būsimi planai. Perrenkant Sąjungos valdybą pirmąkart nuo 1949 metų į Pasaulinės folkloro  sąjungos viceprezidentes išrinktos dvi moterys: Malgožata Broda (Lenkija) ir Birutė Akelaitienė (Lietuva). Džiaugiamės, kad mūsų kolegė, daugelį metų esanti Tarptautinės folkloro sąjungos (IGF) valdybos narė, dabar eis ir viceprezidentės pareigas. Lietuvoje šokių vadovė ne kartą buvo surengusi Sąjungos konferencijas, ta proga organizavusi lietuvių tautinių šokių festivalius. Birutė Akelaitienė Asamblėjoje pristatė būsimą šimtmečio Pasaulio lietuvių dainų šventę „Kur giria žaliuoja“ ir pakvietė atvykti ir Asamblėjos narius. Tolimesni planai – geografiniame Europos centre prie Vilniaus surengti tarptautinį festivalį „Pasaulis, jungiantis tautas“. Į jį būtų pakviesti Tarptautinės folkloro sąjungos narių tautinio meno ansambliai. Linkime Birutei Akelaitienei kūrybinės energijos ir naujų įdomių renginių.