RUDENS ATOSTOGOS – SKAITYMO ATOSTOGOS 2023

• Paskelbta: 2023-10-24

Kviečiame visus 1–8 klasių ir I–IV gimnazijos klasių mokinius dalyvauti išskirtine tradicija tapusioje rudens atostogų skaitymo akcijoje

RUDENS ATOSTOGOS – SKAITYMO ATOSTOGOS 2023

Kūrybinis projektas Kalbasi knygų veikėjai...

Per rudens atostogas kiekvienas mokinys savo perskaitytas knygas surašo į lietuvių kalbos sąsiuvinius, nurodydamas jų pavadinimus, autorių pavardes bei puslapių skaičių. Grįžusios iš atostogų klasės drauge su klasių vadovais ir lietuvių kalbos mokytojais apibendrintos informacijos apie skaitymą duomenų pagrindu sukuria po plakatą.

Šiais mokslo metais kūrybiškai apibendrinsime akciją Rudens atostogos – skaitymo atostogos 2023  projektu Kalbasi knygų veikėjai...

Pasirengimas:

·         Kiekvienas skaitytojas, pradėdamas skaityti knygą, turi papildomą užduotį: išsirinkti vieno veikėjo įdomią / keistą / paradoksalią / šmaikščią ir pan. frazę (teiginį, klausimą, repliką, apibendrinimą, charakteringą pertarą).

• Charakterizuoti tą veikėją apibendrintai, pvz., „nukaršęs profesorius“, „nepataisomas fantastas“, „savimyla tetulė“, „nesuprastas genijus“ ir pan.
  • Nupiešti nedidelį ryškų to veikėjo paveikslėlį (figūrą, veidą, siluetą, karikatūrą...) ir pateikti bendram plakatui.

Plakato komponavimas:

• Rasti visų skaitytojų pateiktų frazių loginį arba paradoksalų eiliškumą ir sunumeruoti.
  •  Prie frazių pridėti veikėjų paveikslėlius.
  • Rasti būdą, kaip frazes su paveikslėliais išdėstyti plakato erdvėje.

Plakato apipavidalinimas: pagal sudaryto „pokalbio“ temą ar kitą aspektą meniškai apipavidalinti visą plakatą.

Plakato pristatymas: prie plakato prikabinamas klasės mokinių per atostogas perskaitytų knygų sąrašas su kiekvienos knygos puslapių skaičiumi.

Balsuoti už kūrybiškiausius plakatus galės visos klasės, išskyrus savąją klasę. Pagal nurodytus kriterijus plakatus vertins komisija. Komisijos ir klasių balsų vidurkis lems nugalėtojus.

Kūrybinio projekto Kalbasi knygų veikėjai... plakatus klasės pristato iki 2023 m. lapkričio mėn. 17 d. 12 val.

Baigiamasis renginys vyks lapkričio 30 d.