ATRADIMŲ DIENOS akimirkos gimnazijoje

• Paskelbta: 2023-09-22

Rugsėjo 22 d. Atradimų diena gimnazijoje gniaužė kvapą ir patiems atradėjams, ir jų ekspozicijas lankiusiems bendramoksliams. Projektas pasirodė daugiapakopis: kiekviena klasė išsirinko tai, ką bendrai atrado, sugalvojo pristatymo būdą ir įrengė savo ekspoziciją. O tada prasidėjo atradimų mainai, nes per vieną pamoką reikėjo ne tik pristatyti savąjį, bet ir spėti susipažinti su kuo daugiau kitų klasių pristatymų. Laimei, refleksijos laikas neribotas, galima sudominusį atradimą apgalvoti, paieškoti daugiau informacijos, pasikonsultuoti su atradimą pristačiusia komanda.

Įkvėpimo pasisemti galėjo kiekvienas projekto dalyvis, nes atradimų spektras pranoksta vaivorykštę. Pradinukai atrado afrikinių sraigių pasaulį, tėvų vaikystės žaidimus, galimybes iš antrinių žaliavų pasigaminti robotų ir fantastinių gyvūnų. Vyresni mokiniai demonstravo gamtos prisilietimus audinyje, radijo bangų veikimą, atskleidė CERN veiklą ir misiją, nepažintą mikropasaulį, muzikos raštą, neįtikimiausius pastarojo meto atradimus, dienos žodį ir daug kitų sričių atradimų. Visi pajuto, kad atradimo džiaugsmui neprilygsta jokie kiti džiaugsmai.