Ekskursija į Adomo Mickevičiaus biblioteką

• Paskelbta: 2023-09-13

Rugsejo 11 d. 7cl klasės mokiniai vyko į edukacinę pamoką Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Edukacijos metu sužinojo, kad bibliotekoje sukaupta beveik 500 tūkst. įvairių mokslo sričių knygų, periodinių leidinių, muzikos įrašų ir natų, filmų, žemėlapių bei grožinės literatūros leidinių lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir kitomis pasaulio kalbomis. Kiekvienais metais bibliotekoje apsilanko apie 200 tūkst. lankytojų, kurie pasiskolina apie 400 tūkst. egz. leidinių.  Bibliotekoje galima ne tik paimti knygas, bet ir stalo žaidimus, klausytis audio įrašų fonotekoje, žiūrėti filmus. Ekskursijos metų kalbėta ne tik apie knygas, bet ir apie pastatą, kuriame įsikūrusi biblioteka, t. y. pačiame sostinės centre, buvusiuose Zenkovičių–Tiškevičių rūmuose, menančiuose net XV–XVI a. siekiančią istoriją. Mokiniai praėjo koridoriumi, kuris kažkada buvo gatvė. „Labai didelė, erdvi ir graži biblioteka, smagu, kad galima pasiimti namo ne tik knygas, bet ir stalo žaidimus ar kitus įvairius daiktus. Nustebino, kad tiek daug įvairių daiktų yra išlikę iš A. Mickevičiaus laikų iki dabar.“ (Mokinių mintys po pamokos)

Liudmila Leonavičienė, rusų kalbos mokytoja metodininkė