Kalbų konferencija ŽYMŪS ŽMONĖS, GARSINANTYS VILNIŲ

• Paskelbta: 2023-06-12

2023 m. birželio 7 d. Vilniaus savivaldybės Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje vyko kalbų konferencija „Žymus žmonės, garsinantys Vilnių“. Šis renginys skirtas Vilniaus miesto 700-ajam gimtadieniui.

Vilniaus gimnazijų mokiniai anglų, vokiečių, rusų, prancūzų, lenkų, baltarusių bei ukrainiečių kalbomis pasakojo apie Vilniaus istorijai, visuomenei, kultūrai įtaką dariusias ir tebedarančias asmenybes. Kiekvienas konferencijos dalyvis, pristatęs vieną Vilniui svarbų žmogų, pats susipažino su daugeliu: Jonu Basanavičiumi, Adomu Mickevičiumi, Tarasu Ševčenka, Svetlana Aleksijevič, Andrium Mamontovu, Asmik Grigorian ir kitais.

Mūsų gimnazijos IC klasės mokinys Ernestas Čedovičius pristatė Andriaus Mamontovo asmenybę, veiklą, įtaką jaunimui ir visiems miestiečiams. Ernesto parengta medžiaga ir jos pristatymas padarė puikų įspūdį ir bendraamžiams, ir pedagogams, be to, palankiai atskleidė jo paties asmenybę, atsakingą požiūrį į pristatymo estetiką, kultūrą ir komunikacijos kokybę.

Po pranešimų pagrindine tema konferencijos dalyviai bendravo neformaliai – dalijosi įspūdžiais, diskutavo.