EDUKACIJA Į AHHAA MOKSLO CENTRĄ. Europa – tai kultūra ir švietimas #MepaLIETUVA

• Paskelbta: 2022-09-26

Rugsėjo 23–24 d. 8d ir III gimnazijos klasių mokiniai vyko į Estiją, Tartu. Edukacijos tikslas susipažinti su miestu aplankant AHHAA mokslo centrą, kuris yra vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Įspūdžių tikrai netrūko. Centre buvo daug įdomių eksponatų, kurių veikimą galima buvo išbandyti patiems  – įveikėme veidrodžių labirintą, norintys ekstremalios patirties galėjo važiuoti dviračiu ant lyno kelių metrų aukštyje, rate apsisukti 360 laipsnių kampu, bėgti žmogaus dydžio žiurkėno ratu, bandyti pakelti automobilį, traukti save į didelį aukštį virve. Buvo matomos įvairios technologijos, įrenginiai, veikiantys dėl fizikos dėsnių, keisčiausi vandens gyvūnai, žmonių ir gyvūnų kaulai, organai, skirtingos ligos. Pavaizduota, iš kur ir kaip atsiranda tornadas, taip pat specialiame kambaryje galėjome pajusti skirtingų lygių žemės drebėjimą.

Tartu mieste susipažinome su seniausio Estijos universiteto istorija, aplankėme katedros griuvėsius, Angelų ir Velnių tiltus, „Studentų bučinio“ skulptūrą ir rotušės aikštę.

Vigilija Kelerienė ekonomikos mokytoja metodininkė