GEDULO IR VILTIES DIENOS PAMINĖJIMAS

• Paskelbta: 2022-06-14

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė visas bendrojo ugdymo įstaigas paminėti Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Šiemet minėjome 81-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kada per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Minint Gedulo ir vilties dieną gimnazijoje organizuoti pokalbiai, diskusijos, filmų peržiūros, kurti kūrybiniai darbai.

Pilietinės iniciatyvos tikslai: paskatinti mokinius pasidomėti apie ištremtus į Sibirą, išvežtus į lagerius artimuosius: senelius, prosenelius bei kitus giminaičius; prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones bei puoselėti istorinę atmintį.

Pilietinės iniciatyvos uždaviniai: paskatinti mokinius domėtis tremtinių istorijomis, skatinti domėtis – kur buvo ištremti žmones, į kokias sąlygas tremtyje pateko žmonės, kokius jausmus ir emocijas žmonės

išgyveno būdami prievarta išvežti iš savo namų, tėvynės; pagaminti iš įvairių medžiagų gėlių žiedus, simbolizuojančius viltį, šilumą, Lietuvos laukų grožį, kurio neteko į tremtį išvežti žmones.