BALANDŽIO MĖNESIO AKCIJA – TVARKINGŲ SĄSIUVINIŲ IR DAILAUS RAŠYMO MĖNUO

• Paskelbta: 2022-05-02

Kaip žinia, balandis – švaros mėnuo, pradinio ugdymo antrų klasių mokiniai su mokytojomis išsikėlė tikslus balandžio mėnesiui: tvarkingi sąsiuviniai ir dailus raštas. Kad sąsiuviniai būtų tvarkingi nusprendė laikytis šių susitarimų: sąsiuviniai turi būti užrašyti pagal pavyzdį; aplenkti, tvarkingi, su visais lapais, nesulamdyti; turėti paraštes, jeigu jų nėra, jas reikia nubrėžti su pieštuku arba raudonu tušinuku; rašyti aiškiai, įskaitomai, tvarkingai, taisyklingai; sąsiuvinio nemėtyti, nepurvinti; rašyti mėlynos spalvos parkeriu;  nesinaudoti  korektoriumi; norint ištaisyti klaidą – perbraukti, teisingą raidę ar skaičių parašyti viršuje; eilutės dešiniame šone rašyti datą; tarp atskirų užduočių ar tekstų palikti tuščią eilutę; rašyti iki paraštės, jei žodis netelpa, suskiemenuojame  ir, tik ties žodžio skiemens riba, keliame jį į kitą eilutę; naują pastraipą visada pradedame rašyti atitraukus toliau nuo krašto.

Balandžio mėnesį mokiniai taip pat dirbo su dailyraščiu. Dailyraščiu rašė raides, žodžių junginius, tekstus. Taigi šis mėnuo antrose klasėse buvo skiriamas rašto tvarkymui, gražinimui, koregavimui ir   dailinimui.

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rita Jonušienė 2b, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Palmira Jančienė 2c, pradinio ugdymo mokytoja Marina Čėplienė 2d