EUROPOS KALBŲ DIENA. #MepaLIETUVA

• Paskelbta: 2024-09-27

Gimnazija visada klega įvairiais balsais, bet rugsėjo 26 dieną klegesys buvo kitoks: mokiniai tarė, kartojo, deklamavo, giedojo įvairiomis Europos kalbomis.

Gimnazistų klasėse skambėjo V. Šekspyro sonetų vertimai. Jaunesni mokiniai kitose kalbose ieškojo atitikmenų lietuviškiems vardams. Penktokai orientuodamiesi pagal gimnazijos patalpų planą dalyvavo greitakalbių Rally, kad sumedžiotų kuo daugiau greitakalbių ir jas iškalbėtų kuo greičiau bei tiksliau.

Per pertraukas vyresni mokiniai jaunesniesiems surengė kelis protmūšius žinioms apie Europos kalbas papildyti ir įtvirtinti, nes tokios varžybos gimnazijoje labai populiarios.

Tuo tarpu pradinukai, pabirę gimnazijos kieme, kreidelėmis rašė ir piešė žodį „Taika“ net tomis Europos kalbomis, apie kurias išgirdo pirmą kartą. Vidiniame kieme per pertraukas būrėsi ir daug lotynų kalbą besimokančių mokinių. Vadovaujami savo mokytojų jie choru giedojo Gaudeamus igitur.

Margakalbė diena buvo smagi, įspūdinga ir naudinga visiems.