EDUKACIJA VILNIAUS ŽEMUTINĖS PILIES PASLAPTYS

• Paskelbta: 2022-05-23

Išvyka, skirta pažinti Vilniaus Žemutinės pilies paslaptis, pavyko. 4ad ir 4d kl. mokiniai sužinojo apie savo miesto istoriją ir puikiai, smagiai praleido laiką. Nuo pat pirmų minučių mokiniai įsitraukė į veiklą. Gavę užduočių segtuvus ir sekdami nupieštomis ant šaligatvių rodyklėmis, ieškojo atsakymų į įvairius klausimus. Edukacijos vadovė nustebino faktu, kad Gedimino pilis nebuvo kunigaikščio Gedimino gyvenamoji vieta. Tad kur gi jis gyveno? Tai ir dar daug įdomių dalykų vaikai sužinojo bendraudami su gide. Užduočių užuominos ir prie paminklų pateikta informacija padėjo vaikams pildyti atsakymus užduočių segtuvuose. Teko ir praeivių šalia Katedros klausti vieno pastato pavadinimo. Bet ryte ten sutikome tik užsieniečius, jie negalėjo padėti. Gidė atskleidė paslaptį, kad tas pastatas – tai Kazimiero koplyčia. Įdomūs faktai ilgam mokiniams primins, kodėl Katedros aikštėje plytelės yra nevienodų spalvų, kaip sklinda aidas šūktelint iš buvusio bokšto vietos, kur buvo vartai į Vilniaus Žemutinę pilį, kokie vardai žmonių, kuriuos primena abipus Katedros durų esančios skulptūros bei kodėl viena jų turi ragus.

Edukaciją baigėme diskusija apie klimatą, jo atšilimą ir aptariant veiksnius, darančius tam įtaką. Daug ir įdomios informacijos apie gamtos saugojimą sužinojome aikštėje laikinai įsikūrusiuose namukuose – konteineriuose. Užsukite ten, mūsų nuoširdi rekomendacija.

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Valentina Baltuškonienė 4ad,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Violeta Tiriuvienė 4d