Abiturientai prieš egzaminus plečia akiratį – stebėjo S.Beketo BELAUKIANT GODO

• Paskelbta: 2022-05-25

Gegužės 24 dieną IV a ir IV d gimnazijos klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja metodininke Rima Valiuviene bei lietuvių kalbos mokytoja eksperte Dalia Kubilinskiene ir mokytoja Elžbieta Banyte stebėjo ir aptarė Vilniaus jaunimo teatro spektaklį „Belaukiant Godo“.

Tai naujas režisieriaus G.Varno darbas, vaidino jauni aktoriai, Lietuvos muzikos akademijos diplomantai. Pjesė „Belaukiant Godo“ - absurdo teatro pavyzdys. Režisierius naujai pažvelgė į klasikinį kūrinį: nors kūrinys apie senus žmones, spektaklyje, atvirkščiai, vaidina labai jauni aktoriai, tai mintis, kad tekstas gali kalbėti ne tik apie gyvenimo pabaigą, bet ir apie jo pradžią ir baimę gyventi. Šiandien, kai pasaulis atrodo baugus, trapus ir tuoj tuoj bus susprogdintas, norisi kalbėti apie beprasmybę, būties absurdą. Spektaklyje daug kultūros ženklų, kasdienybės aktualijų, kurias mokiniams buvo smagu narstyti, pasitikrinti, kaip išmoko per pamokas analizuoti tekstus. Šiuolaikiška interpretacija kėlė ir klausimų, ir buvo labai patraukli. Pats tas pravėdinti galvas prieš egzaminą ir suprasti, kad LAUKTI GODO NEREIKIA, REIKIA VEIKTI.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Valiuvienė