PAMOKOS KITAIP. Kinas padeda mokytis kultūros istorijos

• Paskelbta: 2022-03-21

Kovo 18 – 19 dienomis IIa, IIb, IIc, III aL ir IV aL bei IV d klasės mokiniams kultūros istorijos pamoka vyko „Skalvijos“ kino teatre.  Gimnazistai stebėjo ir aptarė lietuvių ir ukrainiečių bendrai režisuotą kino filmą „Mėlyna kaip apelsinas žemė“. Tai žymiajame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas dokumentinis filmas, atskleidžiantis fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Šių dienų įvykių sūkuryje filmas atrodo itin aktualus, nes rodo, kaip elgiasi žmogus išbandymų akivaizdoje. Kultūros ženklai filme padeda perteikti meno galią žmogaus gyvenime - Anai ir vaikams traumos transformavimas į kūrybą yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis. Mokiniai labai jautriai reagavo į filmo herojų situaciją, tai jiems padėjo labiau suvokti šių dienų dramatišką Ukrainos žmonių situaciją.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Valiuvienė