KŪRYBINIO RAŠYMO DIRBTUVĖS

• Paskelbta: 2020-10-26

2020 m. spalio 23 d. 7al ir 7bl  gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Kūrybinio rašymo dirbtuvėse (Kultūros paso renginys). Iš pradžių Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aušra Rimkutė-Ganusauskienė papasakojo mokiniams, kas yra kūrybinis rašymas, kodėl jis mus reikalingas, kada prasminga jį praktikuoti. Po teorinės dalies vyko praktinis darbas. Mokiniai gavo progą patys išbandyti ir pasitikrinti savo kūrybinio rašymo gebėjimus. Dalyviams buvo pasiūlyta 5 minutes rašyti apie tai, kokių minčių kyla, kai pamato besišypsantį žmogų. Rašyti reikėjo lygiai 5 minutes neatitraukiant rankos nuo lapo. Dar vienas kūrybinio rašymo iššūkis – mokiniai neatitraukdami rankos nuo lapo turėjo rašyti 5 minutes apie tai, kokių asociacijų jiems kyla, kai jie išgirsta žodžių junginį linksmiausias pokštas. Vėliau septintokai skaitė užrašytas savo mintis ir dalijosi patirtimi, kaip rašant idėjos, mintys ir asociacijos skrieja nuo vienos temos prie kitos. Pabaigoje dalyvių laukė rimčiausias kūrybinis darbas – sukurti pasakėčią apie arklį ir mešką.

Po renginio septintokai džiaugėsi, kad galėjo pasitikrinti savo kūrybiškumo galimybes, pagilino kūrybinio rašymo žinias ir kompetencijas.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Sonata Vaičiakauskienė