Karpinių paroda GYVYBĖS MEDIS

• Paskelbta: 2020-10-19

2020-ieji metai Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Tautodailės metais. Jiems paminėti gimnazijos technologijų mokytojos Daiva Jarmalienė ir Lolita Petkevičienė su mokiniais organizavo karpinių parodą Gyvybės medis

Karpiniai Lietuvoje paplito XVI a., karpiniais imta puošti žibalinių lempų gaubtus, veidrodžius, paveikslų rėmus, sudėtingesnio ornamento karpiniais – langus. Įvairių pasaulio kraštų etninės dailės kūriniuose galime pamatyti Gyvybės medį. Lietuviai jais puošė skrynias, baldus, drabužius, taigi Gyvybės medžio simbolis ir kūryba susijusi su medžiais išliko iki mūsų dienų.

Gimnazijos pirmojo aukšto koridoriuose prie technologijų kabinetų  spalio mėn. atidaryta 6–8 kl. mokinių kūrybinių darbų paroda.

Maloniai prašome apsilankyti.

Technologijų vyresnioji mokytoja Daiva Jarmalienė