Edukacija po Cyber city

5al klasės mokinys 2023 m. gegužės 1 dieną dalyvavo 5–12 klasių pirmą kartą organizuotame visuotiniame IT egzamine, kurį inicijavo startuoliai kviesdami pasitikrinti informatikos žinias, ir užėmė pirmąją vietą. Vienas iš prizų – apsilankymas visai klasei startuolių biuruose, tad birželio 16 d. 5al klasės mokiniai dalyvavo ekskursijoje su gidu po Cyber city, įsikūrusį Naujamiestyje. Cyber city – tai buvusios Spartos gamyklos teritorijoje įsikūręs inovatyvus, dinamiškas, modernia infrastruktūra pasižymintis miestelis, kuriame įrengti naujoviški, išmaniosiomis technologijomis valdomi biurai. Gidas įdomiai papasakojo, kaip buvo kuriamas Cyber city miestelis, kaip kilo idėja tokį miestelį sukurti, kokios patalpos jį sudaro, kodėl verta ten apsilankyti. Mokiniai aplankė 2 pagrindinius pastatus, kuriuose yra įkurti šiuolaikiški startuolių biurai, ir turėjo galimybę savo akimis pamatyti, kaip šiuose biuruose dirba įvairių įmonių darbuotojai, kokia yra jų darbo aplinka ir atmosfera, trumpai pabendrauti. Mokinius sudomino moderni biurų aplinka, nustebino Cyber city miestelio patalpose įkurtos laisvalaikio ir poilsio zonos, virtuvėlės, sporto salės, žaidimų kambariai, skirti įmonių darbuotojams ir jų vaikams, mokiniai taip pat pasigrožėjo Vilniaus miesto vaizdais iš terasos. Ši edukacija padėjo mokinius supažindinti su šiuolaikine modernia, informacinėmis technologijomis paremta aplinka, ugdė pažinimo, kultūrinę, komunikavimo, socialinę, asmeninę kompetencijas.

Mokinius dalyvauti IT egzamine paskatino IT mokytojos Roma Urbonienė ir Vaida Paukštė.

Živilė Pukštienė lotynų kalbos mokytoja