EUROPOS SĄJUNGOS VALSTYBIŲ MUGĖ #MepaLIETUVA

• Paskelbta: 2023-05-12

Penktadienį, gegužės 12 d., po saulėtu gimnazijos kiemo dangum drauge susirinko visos Europos Sąjungos valstybės, kad suteiktų gimnazijos mokiniams galimybę per vieną pamoką apkeliauti jas visas. Tiesa, Lietuva, nors yra Sąjungos narė, liko po gimnazijos stogu, mat savo valstybę pristatantiems pradinukams reikėjo kamerinės aplinkos.

Kad ,,keliautojai“ patirtų kuo daugiau įspūdžių, kiekviena klasė parengė mugės stiliaus pristatymus ir paskirtoje gimnaziją juosiančio takelio atkarpoje laikinai įkūrė burtų keliu tekusių valstybių ekspozicijas. Klasių komandos išradingumo nepristigo: kas pasipuošė tautiniais kostiumais, kas – saunos atributais, kas siūlė fotografuotis tautinio kostiumo makete ir pan. Vaizdiniai elementai turėjo patraukti ,,turistaujančią“ minią, o tada prasidėjo žaidimai, varžybos, konkursai ir kitos edukacinės veiklos.

Vienoje ,,valstybėje“ mokiniai užtrukti negalėjo, nes turėjo surinkti kuo daugiau apsilankymo taškų klasių konkurse ir surinkti kuo daugiau informacijos.

Europos Sąjungos valstybių mugė skatino mokinius suvokti, kad būnant kartu galima išlikti savimi patvirtino per lotynų kalbos pamokas išmoktą sentenciją „Varietas delectat“.